602 738 827
ul. N. M. Panny 4/3, I piętro, 59-220 Legnica
domus@domus.legnica.pl

DOM W GOLANCE DOLNEJ

PLN 399.000

Opis

Nieruchomość położona w Golance Dolnej, gminie Prochowice, w odległości 4 km od centrum Prochowic (Rynku) oraz 13 km od centrum Legnicy. Nieruchomość stanowi działkę gruntu o powierzchni 1792 m2, zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, wolnostojącym, o powierzchni użytkowej 147,84 m2 oraz budynku gospodarczego, wolnostojącego, o pow. użytkowej 157 m2.
Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – drogi powiatowej, znajdującej się w dobrym stanie technicznym. Teren posesji ogrodzony, pomiędzy budynkiem mieszkalnym a budynkiem gospodarczym utwardzony betonem, dojście do budynku – chodnik, utwardzony kostką ceramiczną, i płytkami betonowymi.
Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący, parterowy z użytkowym poddaszem, wzniesiony na planie prostokąta na pocz. XX w. w technologii tradycyjnej. Obiekt o prostej bryle, z dachem dwuspadowym krytym blachą. Rodzaj ogrzewania: w budynku zastosowano 3 alternatywne rodzaje ogrzewania: piec węglowy zamontowany w korytarzu na parterze, kominek z wkładem żeliwnym – zamontowany obok pieca węglowego w korytarzu na parterze, piec gazowy – zamontowany w łazience na parterze. Obiekt kwalifikuje się do modernizacji.
PROGRAM UŻYTKOWY BUDYNKU MIESZKALNEGO:
PARTER [pow. 82,42 m2]:
Na parterze budynku znajdują się dwa pokoje, kuchnia, łazienka z wc, pomieszczenie rekreacyjne, komunikacja (korytarz z klatką schodową)
PODDASZE [pow. 65,42 m2]:
Na poddaszu znajdują się dwa pokoje, garderoba, łazienka z wc, komunikacja (korytarz).

Budynek gospodarczy jest wolnostojący, dwukondygnacyjny, wzniesiony, podobnie jak budynek mieszkalny, na początku XX wieku w technologii tradycyjnej, murowany z cegły ceramicznej, z dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, krytym dachówką ceramiczną.
Na parterze budynku znajdują się dwa pomieszczenia – stodoła oraz stajnia.
Na piętrze – pomieszczenie składowe.
Stan techniczny budynku gospodarczego jest średni.
Powierzchnia użytkowa budynku gospodarczego wynosi: 157 m2, w tym na parterze: 78,45 m2

Nieruchomość wolna od jakichkolwiek obciążeń i hipotek.

  • ID: 4524
  • Views: 48